Duży nie koniecznie może więcej

telewizor zdjęcieDo napisania tego artykułu skłonił mnie tekst w dzienniku Gazeta Prawna dotyczący branży RTV/AGD.

Obecnie coraz częściej duże sieci takie jak np. Saturn czy Euro RTV AGD, oferujące sprzęt RTV/AGD, notuje nieco gorsze wyniki dotyczące sprzedaży niż jeszcze kilka lat temu. Jednak mniejsza sprzedaż RTV/AGD przez duże sieci nie oznacza wcale mniejszego popytu na te urządzenia. Okazuje się, że w tym samym czasie małe lokalne siedzi działające w mniejszych miastach notują wzrost sprzedaży, nawet o kilkanaście procent.

Przyczyną wzrostu sprzedaży w małych sklepach jest między innymi niższa cena, na którą wpływa mniejszy koszt powierzchni handlowej oraz magazynowej. Jest to bez wątpienia jeden z głównych czynników którymi kierują się klienci. Wiele lokalnych sklepów oferujących sprzęt RTV/AGD może pozwolić sobie na dostawę zakupionego towaru gratis, co również wpływa na wybory potencjalnych klientów.

A jakie profity otrzymują mniejsze sieci w zamian za zwiększenie sprzedaży? Otóż dzięki wzrostowi sprzedaży, mniejsze sklepy ze sprzętem RTV/AGD coraz częściej negocjują z producentami sprzętu większe upusty na zamówiony towar.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Duży nie koniecznie może więcej, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *