Firmy zapowiadają masowe zwolnienia

grupa ludziNa początku tego tygodnia Rzeczpospolita donosiła o masowej redukcji etatów a co za tym idzie o wzroście wskaźnika bezrobocia. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest według mnie zła polityka obecnego rządu oraz kryzys gospodarczy w Europie i na świecie, który daje się coraz bardziej we znaki polskim przedsiębiorcom. Coraz częściej w radiu i telewizji słyszymy o upadających przedsiębiorstwach oraz tych na skraju bankructwa, które zapowiadają zwolnienia grupowe.

Hamująca gospodarka, z którą obecny rząd nie może sobie w żaden sposób poradzić, oraz (co się z tym wiąże) coraz wyższe bezrobocie powinny zmusić rząd do konkretnych działań lecz niestety brak jest jakichkolwiek reakcji na ten kryzys. Jeszcze kilka miesięcy temu Rząd chwalił się swoimi osiągnięciami i Polską jako „zieloną wyspą” na wzburzonym oceanie, jednak koniec inwestycji związanych z Euro oraz brak pomocy dla upadających firm (o czym już dawno mówili niektórzy ekonomiści oraz opozycja) odbijają się masowymi cięciami i redukcją etatów w firmach.

Największy kryzys i fala zwolnień dotyka obecnie branże finansową (na co miało wpływ np. ograniczenie kredytów), budowlaną (co wiąże się z upadkiem wielu dużych firm jak np. DSS oraz tysięcy podwykonawców) i handlową (m.in. na skutek upadek sieci delikatesów BOMI oraz wielu innych firm przetwórczych).

Co może pomóc ożywić gospodarkę i przerwać falę zwolnień?

1. Ułatwienie życia przedsiębiorcom (niższe stawki ZUS, niższy VAT);
2. Brak podwyżek podatków;
3. Ułatwienie zaciągania kredytów przez przedsiębiorców;
4. Przekazywanie środków finansowych z różnych Programów Operacyjnych na właściwe cele;
5. Pomoc ze strony Rządu dla upadających firm.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (5 votes cast)
Firmy zapowiadają masowe zwolnienia, 5.0 out of 5 based on 5 ratings

Komentarze

  1. By Kasia

    Odpowiedz

  2. By Rafał

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *