Franczyzna

Franczyzna jest jednym ze sposobów na własny biznes i staje się coraz bardziej popularną formą działalności. Franczyzna przyszła do nas z Zachodu. Pierwsze sieci zaczęli tworzyć zagraniczni operatorzy, m.in. McDonald`s. Dziś najbardziej rozwinięty w Polsce jest rynek gastronomiczny.

Zastanawiając się nad możliwością zostania franczyzobiorcą musimy przede wszystkim poznać wady i zalety tego typu biznesu. Chcąc prowadzić własny biznes decydującym atutem często staje się nasza przyszła niezależność, na którą nie pozwoli nam jednak franczyzna – i to jest podstawowym minusem. Plusem jest między innymi to, że otrzymujemy już sprawdzony przepis na prowadzenie działalności a przy tym ryzyko niepowodzenia jest nieco mniejsze niż w przypadku rozkręcania własnego biznesu pod własnym szyldem. Myśląc o franczyźnie musimy zastanowić się też jaką kwotę będziemy musieli zainwestować oraz jak długo przyjdzie nam czekać na zyski.

Podpisując umowę franczyzową decydujemy się na prowadzenie biznesu na własne ryzyko pod szyldem naszego franczyzodawcy. Franczyzodawcy udzielają licencji na markę, wspierają sprzedaż, doradzają i pomagają w prowadzeniu biznesu przez cały okres umowy a obowiązkiem franczyzobiorcy jest przestrzeganie określonych zasad prowadzenia firmy i oczywiście uiszczanie opłat franczyzowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Franczyzna, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *