Handel elektroniczny c.d.

Wspominaliśmy już wcześniej na temat sprzedaży produktów przez Internet.  Pisaliśmy wcześniej, iż aby rozpocząć prowadzenie własnego biznesu w Sieci wystarczy jedynie stworzyć odpowiedni serwis, umieścić w nim swoją ofertę produktową i umożliwić klientom składanie zamówień. Zapomnieliśmy jednak wspomnieć o kolejnej ważnej rzeczy w prowadzeniu handlu przez internet, a mianowicie wyborze firmy kurierskiej.

Pomimo tego, iż obecnie na rynku działa mnóstwo firm kurierskich, to jednak odwiedzając fora i oczywiście z własnego doświadczenia wiem, iż ciężko znaleźć dobrą firmę kurierską. Chociaż nie wymagamy tak wiele, bo dla każdego kto prowadzi sklep internetowy najważniejszymi rzeczami są:

cena (jest tutaj niestety duża rozpiętość pomiędzy firmami kurierskimi),

szybkość dostawy (teoretycznie powinno być na drugi dzień po odebraniu przesyłki, a praktycznie nieraz opóźnienia sięgają nawet 48 godzin),

bezpieczeństwo przesyłki (nierzadko zdarza się, że przesyłka dochodzi do klienta w częściach 🙁 ).

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zmieniając firmy kurierskie na kolejną i następną i tak kilka razy nawet, nie dostrzegamy żadnych pozytywnych zmian. Często nawet jesteśmy sami na siebie źli, że zrezygnowaliśmy z usług firmy, która choć może zawalała z terminem dostawy to jednak paczki dochodziły w całości. Czy kiedyś zmieni się podejście firm kurierskich do klientów? Czy możemy liczyć, iż płacąc za przesyłkę będziemy pewni, iż przesyłka dotrze na czas i w całości?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Handel elektroniczny c.d., 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *