Handel elektroniczny

Handel elektroniczny staje się obecnie bardzo znaczącym kanałem dystrybucji dla wielu firm. Dzięki wszechobecnemu Internetowi wielu przedsiębiorców decyduje się na uruchomienie sklepów internetowych dostrzegając w nich (zresztą całkiem słusznie) liczne korzyści. Zaletą dla niektórych jest brak osobistych interakcji z klientem a dla innych na przykład szerokie rozpowszechnianie informacji o produktach i skrócenie czasu realizacji zamówień.

Aby rozpocząć prowadzenie własnego biznesu w Sieci wystarczy jedynie stworzyć odpowiedni serwis, umieścić w nim swoją ofertę produktową i umożliwić klientom składanie zamówień. Oczywiście istotną rzeczą jest reklama takiego sklepu np. w katalogu sklepów oraz korzystanie z usług firm oferujących pozycjonowanie stron i sklepów internetowych.

Dzięki sklepowi umieszczonemu na stałe w Internecie nawiązujemy 24 godzinny kontakt z klientem, który ma dostęp do naszych produktów przez 7 dni w tygodniu. Zainteresowany może kupować w naszym sklepie o dowolnej porze dnia i nocy i z dowolnego miejsca w domu czy nawet na świecie. Oczywiście aby klient kupował u nas musimy zaoferować coś więcej niż konkurencja, często aktualizować produkty na stronie i wprowadzać lep na ludzi czyli PROMOCJE. Dzięki temu możemy zyskać szereg zadowolonych klientów, a zadowolony klient to klient lojalny i w tym również możemy upatrywać naszego sukcesu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
Handel elektroniczny, 5.0 out of 5 based on 3 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *