Jak dbać o wizerunek WŁASNEJ FIRMY w Internecie?

klawiatura komputeraDbanie o dobry wizerunek firmy w internecie, chociaż przez wielu jeszcze niedoceniane, przynosi bez wątpienia bardzo wiele korzyści, gdyż po pierwsze właśnie internet jest miejscem gdzie „znajdują się” nasi potencjalni Klienci a po drugie, to tutaj właśnie wiele osób może umieszczać opinie o naszej firmie.

Poniżej umieszczę kilka przydatnych wskazówek dzięki którym dowiesz się jak zbudować wizerunek firmy w internecie oraz jak o niego dbać aby dzięki temu zdobyć nowych klientów i zwiększyć sprzedaż – bo w gruncie rzeczy o to nam wszystkim chodzi :).

Całą „przygodę” z budową pozytywnego wizerunku w  internecie powinniśmy rozpocząć od zbudowania własnej strony internetowej. To właśnie na stronie internetowej naszej firmy umieścimy wszelkie niezbędne informacje o nas, o naszych produktach lub usługach a także o nowościach jakie wprowadzamy. Pamiętajmy, że dzięki takiej stronie internetowej mamy możliwość dotarcia do bardzo dużej (nieograniczonej) liczby potencjalnych Klientów.  Odradzam jednak zlecanie budowania strony internetowej „pseudo-fachowcom”. Pamiętajmy, że za 300-500 zł nie zbudują nam strony czytelnej, intuicyjnej, dopasowanej do urządzeń przenośnych oraz zgodnej z wytycznymi Google dla Webmasterów.

Już wiele razy spotykałem się z Klientami, którzy byli mocno zdziwienie, że po zainwestowaniu 500 zł w stronę internetową, którą wykonał ich znajomy, strona po kilku miesiącach wciąż nie pojawia się w wyszukiwarkach po wpisaniu np. nazwy firmy. Co się okazywało? Nie dość, że strona była źle zbudowana i źle zoptymalizowana to jeszcze była zablokowana w pliku robots.txt, tak więc wyszukiwarki nie indeksowały jej!

Tak więc przygotowanie profesjonalnej strony internetowej zlecajmy fachowcom. Już po pierwszej rozmowie (np. telefonicznej) z Nimi, przekonamy się, że dokonaliśmy dobrego wyboru.

Jeżeli nie znalazłaś (eś) jeszcze firmy której możesz powierzyć zbudowanie profesjonalnej strony internetowej swojej firmy to koniecznie zapoznaj się z ofertą www.e-lime.com

Kolejnym ważnym elementem dbania o wizerunek firmy w internecie jest częsta aktualizacja i rozbudowa strony internetowej. Dzięki tym „nowościom” na naszej stronie, stajemy się nie tylko wiarygodniejsi ale również poszerzamy grono ludzi, którzy mogą być zainteresowani naszą ofertą.

Pamiętajmy aby informacje te były prawdziwe, podpisane imieniem i nazwiskiem, to podstawa jeżeli chodzi o budowanie wiarygodności!

Trzecią, równie istotną rzeczą jeżeli chodzi o dbanie o wizerunek naszej firmy jest prowadzenie bloga i profili na portalach społecznościowych. Oczywiście nie musimy tego robić sami osobiście, możemy zatrudnić pracownika, który będzie się zajmował pracą nad naszym wizerunkiem w Sieci lub też zlecić prowadzenie takiego bloga i profili profesjonalnym firmom. Dzięki tym działaniom zbudujemy więź między Klientami a naszą firmą i zaprezentujemy się już nie jako Firma X a jako Firma Przyjazna Klientom – będziemy rozpoznawalni i jednocześnie staniemy się partnerami dla naszych potencjalnych Klientów.

Nieustanny dialog z Klientem to podstawa!

Na koniec jeszcze jedna istotna sprawa. Pamiętajmy, że informacje negatywne rozchodzą się w internecie błyskawicznie. Zwracajmy więc uwagę na nasz stosunek do pracowników oraz do potencjalnych pracowników z którymi prowadzimy np. rozmowę kwalifikacyjną. Na forach internetowych wprost roi się od negatywnych opinii na temat pracodawców i firm. Starajmy się aby znalazły się tam jedynie pozytywne informacje na temat naszej firmy :).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Jak dbać o wizerunek WŁASNEJ FIRMY w Internecie?, 5.0 out of 5 based on 1 rating
  • Jak dbać o wizerunek WŁASNEJ FIRMY w Internecie
5

wypisy

Z naszego artykułu dowiesz się jak skutecznie zadbać o wizerunek swojej firmy w internecie.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Komentarze

  1. By Bob

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *