Jak założyć własny sklep internetowy

e-handelJeżeli uznaliście, że macie potencjał, który można zamienić na pieniądze, to może warto pomyśleć o jego sprzedaży? Bardzo dobrym narzędziem do rozwinięcia tego potencjału jest założenie własnego sklepu www. Zasięg jego odbiorców będzie naprawdę ogromny, zatem łatwiej będzie można znaleźć klienta zainteresowanego Waszą ofertą produktów czy usług.

Obecnie sklepy internetowe przeżywają swój wielki boom, ponieważ pozwalają zaoszczędzić kupującym wiele czasu i oferują atrakcyjniejsze ceny niż w zwykłych sklepach stacjonarnych.

KROK 1

Po pierwsze ustalcie co chcecie sprzedawać, od pomysłu wszystko się zaczyna. Przekalkulujcie oferty konkurencji w tej samej branży i zastanówcie się, czy Wasz biznesplan wspiera się na dobrym, chwytliwym i efektywnym przedsięwzięciu.

KROK2

Każda działalność musi być zarejestrowana, pamiętajcie. Nie możemy sobie na dziko otwierać sklepu, bo jest to nielegalne. Każda działalność powinna być zgłoszona a zyski rozliczane z podatku.

Jeżeli zatem masz już swój zalegalizowany biznes, to po prostu dopisz do jego „urzędowej teczki” zapis o handlu w Internecie.

Jeżeli swoją przygodę z własnym biznesem dopiero zaczynasz robiąc sklep, czeka Cię trochę biegania z załatwieniami: załatw rejestr KRS lub EDG, uzyskaj wpis do REGON w Urzędzie Statystycznym, otwórz firmowe konto w banku do realizacji przelewów i płatności, a potem na deser odwiedź ZUS oraz Urząd Skabowy. Mniej więcej tyle masz na głowie jeśli chodzi o główne formalności. Ale to dopiero początek.

KROK3

Wybierz domenę internetową, pod jaką będziesz sprzedawać swoje produkty. To bardzo istotne, dlatego radzę skonsultować się z informatykiem znającym się na pozycjonowaniu (SEO), bo już sama domena wpływa potem na siłę Twojej strony w sieci. Dobrze dobrany adres www pomaga pozycjonować stronę w wyszukiwarkach i m.in. budować markę sklepu czyniąc ją atrakcyjną dla potencjalnych klientów.

KROK4

Masz już domenę, to teraz pomyśl o oprogramowaniu na którym wesprze się cały mechanizm sklepu. Możesz kupić gotowe oprogramowanie, bądź skorzystać z bezpłatnego dostępnego w Internecie. Pamiętaj, że oprogramowanie będzie sercem Twojego biznesu, zadbaj by było ono silne, miało mocne fundamenty i stałą opiekę.

KROK5

Kup serwer, który pomieści wszystkie niezbędne pliki strony oraz bazy danych. Weź pod uwagę fakt, że sklep będzie się rozwijał, więc serwer musi być odpowiednio duży lub zaopatrzony w funkcję powiększenia.

KROK6

Teraz po wielu trudach czeka Cię trochę przyjemności, bowiem możesz zabierać się za szatę graficzną sklepu. Zdecydujesz więc, jak będą go widzieć Twoi przyszli klienci. Pamiętaj, żeby był nieszablonowy, czytelny o czym wiele osób zapomina, z intuicyjną obsługą nawet dla seniorów, żeby obfitował w praktyczne rozwiązania – wygląd ma przyciągać znudzonych Internautów. Pamiętaj aby strona główna podkreślała produkty wiodące, mogą znaleźć się na niej kolorowe bandery z promocjami, atrakcjami. Tutaj wprowadzaj w życie swój początkowy pomysł i potencjał.

KROK7

Uzupełnij swój sklep internetowy w atrakcyjne treści, w zdjęcia, regulamin, produkty. Każdy wysiłek mający na celu dopracowanie detali na pewno w przyszłości zaprocentuje przyciągając klientów i oferując im wygodną obsługę sklepu oraz atrakcyjne treści.

KROK8

Promuj swą działalność, korzystaj przy tym ze wszystkich dostępnych narzędzi jak: Internet (pozycjonowanie, reklamy, bannery), prasa, telewizja, inne media, marketing szeptany itd. Każdy trud przełoży się kiedyś na dochód, na zysk, zaprocentuje. Walcz o swoje marzenia, nie czekaj aż inni zgarną twoje pomysły i odniosą sukces za Ciebie.

 

Autorem wpisu jest Magdalena Sz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Jak założyć własny sklep internetowy, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *