Jaką firmę założyć?

Jakże często słyszymy od znajomych, bądź też czytamy na różnych forach: „Mam 20… 30.. 40.. 50.. itd tys zł, w co zainwestować, jaką działalność otworzyć?”, „Znam się dobrze na na tworzeniu stron www, znam prawo bankowe, umiem pisać doskonałe newsy dziennikarskie – poradźcie mi proszę jaka działalność mogła by mi wypalić?”.

Wiele jest takich pytań, lecz co mamy na nie odpowiedzieć?? Nawet mając dobre intencje możemy wprowadzić kogoś w błąd, a gdy polecana przez nas działalność mu nie wypali to co zrobi? Do kogo będzie miał pretensje?

Poniżej przedstawiam kilka działalności (wraz z linkami do przykładowych firm zajmujących się podobnymi zagadnieniami), które według mnie są obecnie bardzo popularne, nie ma jakiegoś przesycenia w tym biznesie i dlatego jeszcze warto w nie inwestować:

1. Tworzenie stron www – ta dziedzina biznesu, mimo znacznej ilości form, które się tym zajmują, prosperuje jeszcze bardzo dobrze. Jeżeli do tego dojdą nam kontakty zagraniczne np z Anglii lub USA, gdzie podstawowa strona (wierzcie mi naprawdę podstawowa – z 4 podstronami, zero flasha itd) kosztuje kilka tysięcy dolarów – jedna taka stronka miesięcznie i leżymy do góry …. cały następny miesiąc:).

2. Pozycjonowanie stron www – nie zawarłem tego w tworzeniu stron, gdyż jest to osobna bajka i jest to zbyt szeroka dziedzina by wrzucić ją do worka z tworzeniem stron www. Już teraz większość firm tworzących strony www zatrudnia specjalne grupy osób, które zajmują się pozycjonowaniem, lub też zleca to wyspecjalizowanym firmą. Ta dziedzina działalności jest niewątpliwie jedną z najcięższych dziedzin, w której zaczynając nie będziemy od razu milionerami, gdyż najpierw trzeba np zainwestować w zaplecze i kupę innej pracy, ale za to gdy już się rozwiniemy i będziemy wiedzieć na co nas stać to kwota 4 tys zł za jedną frazę pomnożona przykładowo przez 10 fraz, które dostajemy do wypozycjonowania daje już ŁADNĄ SUMKĘ:).

3. Sklepy internetowe – potrzebujemy trochę pieniędzy na start, ale jeżeli będziemy dysponować produktem, który np dopiero wchodzi na nasz rynek a w USA już jest od kilku lat to jest pewne jest, ze coś z tego musi wyjść:).

4. Jeżeli chcemy otwierać własną działalność zwracajmy też uwagę na tendencje panujące na rynku i wybierzmy to co w tym czasie dopiero powstaje, na co robi się wielki „bum”. Takim przykładem może być „bum” na torby ekologiczne. W takim przypadku jednym z głównych celi jaki musimy sobie postawić to znaleźć taniego dostawce i kupić maszynę do nadruków, lub wejść w układ z firmą która takie nadruki robi.

To tylko jedne z niewielu form działalności, które popularne są dzisiaj. Ja wymieniłem tylko te w których pracuję, lub próbuję pracować:), lecz nasza działalność nie musi się wiązać tylko i wyłącznie z komputerami:), bo może to być np firma budowlana – obecnie mimo różnych opinii trwa jeszcze „bum” na mieszkania, może to być firma zajmująca się zakładaniem kominków w domach itd.

Ważne by zastanowić się dobrze nad swoim wyborem, gdyż ta decyzja może zaważyć na naszej przyszłości.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Jaką firmę założyć?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *