Jaką pracę wybrać w czasie kryzysu

Business Centre Club sprawdzał czy skutki kryzysu są już odczuwane przez polskich przedsiębiorców oraz jak silne są ich obawy z tym związane. Internetowy sondaż przeprowadzony został 1 października 2008 r. wśród 2 tys. członków – menedżerów i właścicieli firm z całego kraju. 91 proc. ankietowanych członków BCC odpowiedziało na nie twierdząco, odpowiedź „nie” wybrało 9 proc.

Szef BCC sądzi, że światowy kryzys finansowy wpłynie wcześniej czy później także na polską gospodarkę – prowadząc do spowolnienia gospodarczego. Na korzyść Polski przemawia jednak fakt, że gospodarka ma solidne podstawy, system bankowy jest stabilny, a skala zadłużenia obywateli jest niewielka w porównaniu z sytuacją krajów zachodnich: kredyty hipoteczne w Polsce stanowią 10 proc. PKB, podczas gdy w USA i Wielkiej Brytanii blisko 100 proc.

Jaką więc pracę wybrać w obecnej dobie kryzysu? Wg. Serwisu portfolio.com najwięcej osób będzie mogło znaleźć pracę w sektorze usług medycznych. Nie jest to niespodzianką, gdyż od wielu lat brakuje (zwłaszcza za granicą) lekarzy, pielęgniarek, techników czy rehabilitantów.

Intensywnie poszukiwani są wojskowi, inżynierowie związani np. z przemysłem lotniczym oraz księgowi.

Szanse na nową pracę możemy zdecydowanie zwiększyć podejmując decyzję o przeprowadzce – najlepiej do jednej z dużych metropolii.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)
Jaką pracę wybrać w czasie kryzysu, 5.0 out of 5 based on 4 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *