Nagrody dla pracowników ZUS

ZUS

Zdjęcie pochodzi ze strony karuzelabiznesu.pl

Na początku tego tygodnia portal tvn24bis.pl poinformował o nagrodach okolicznościowych jakie ma otrzymać 45 tys. pracowników ZUS.

Chodzi o nagrody pieniężne w kwocie 1 tys zł. brutto z okazji Dnia Pracownika ZUS. Nagrody przyznał Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i jak tłumaczy rzecznik prasowy ZUS – „Prezes ZUS, w uzgodnieniu z Ministrem Finansów oraz ze związkami zawodowymi, wygospodarowała więc w ramach budżetu Zakładu dodatkowe środki, by nagrodzić ciężką pracę personelu Zakładu„. Łączna kwota jaka zostanie wydana na nagrody do 45 mln złotych!

Według rzecznika ZUS „pracownicy ZUS są grupą o jednych z najniższych zarobkach w kraju„. Na pytanie o to czy i gdzie ZUS musiał „ciąć” wydatki, aby wystarczyło pieniędzy na nagrody Pan rzecznik odpowiedział: „Rozsądnie gospodarując zapisanymi przez parlament kwotami w naszym budżecie, możemy wypłacić tego typu nagrodę„.

To może tak w ramach nagrody dla pracodawców ZWALNIAĆ ICH RAZ DO ROKU Z PŁACENIA SKŁADEK ZUS???

Nie chcę tutaj zasiać jakiejś fali nienawiści w stosunku do pracowników ZUS, gdyż faktycznie nie są oni najlepiej zarabiającymi pracownikami w urzędach organów władzy Państwowej, ale …. otrzymują trzynastki i inne dodatkowe nagrody BEZ WZGLĘDU NA WYNIKI W PRACY. Czy to jest ta społeczna sprawiedliwość o której tak często się mówi? Jak to jest możliwe, że na emerytury wciąż brakuje pieniędzy a ZUS stawia sobie pałace i przyznaje nagrody???

Według mnie jest to „chora” sytuacja i podobnie jak Pan Andrzej Sadowski jestem zdania, że nie można przyznawać pracownikom premii jedynie za to, że przychodzą do pracy. Różnego rodzaju nagrody pieniężne powinny być uzależnione od rezultatów pracy, gdyż tylko wtedy jest to motywujące dla pracownika.

A wy co sądzicie o tej całej sytuacji?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Nagrody dla pracowników ZUS, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *