Nowy Rok – NOWE NADZIEJE

fajerwerkiTytuł jak z filmu George’a Lucasa 🙂 …

Za nami już 2015 rok w którym z pewnością wiele się działo,lecz to na co liczyli wszyscy przedsiębiorcy, czyli przede wszystkim poprawa warunków prowadzenia biznesu w naszym kraju (chodzi oczywiście o małe i średnie przedsiębiorstwa), wciąż pozostaje mrzonką. Nadprodukcja prawa, niejasne przepisy, system podatkowy oraz często sami urzędnicy, utrudniają prowadzenie biznesu.

Chciałbym życzyć zarówno sobie jak i wszystkim innym prowadzącym małe i średnie firmy (które przecież stanowią koło zamachowe polskiej gospodarki) aby w Nowym Roku każdy przedsiębiorca miał większe prawa a urzędnik musiał się kilka razy zastanowić zanim wyda decyzję która może zniszczyć jakąś firmę. W serwisach internetowych czy gazetach nie chciałbym już widzieć nagłówków w stylu „ZUS buduje pałace” , „Urzędnik zniszczył firmę i awansował”, „ZUS wydał nielegalnie 50 mln złotych”. Chciałbym natomiast aby każdy z nas mógł przeczytać a przede wszystkim skorzystać na takich rozwiązaniach jak obniżka składek ZUS, obniżka podatków czy też zwiększenie nakładów na innowacje!

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nie można tego wszystkiego zrobić od razu. Liczymy jednak na to, że nowy Rząd zacznie (nawet małymi kroczkami) wprowadzać rozwiązania, które ułatwią nie tylko założenie firmy ale przede wszystkim jej prowadzenie!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Nowy Rok - NOWE NADZIEJE, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *