O innowacyjności słów kilka

logo AppleW dniu wczorajszym w Warszawie zaprezentowano raport „50 najbardziej innowacyjnych korporacji świata 2014„. Raport przygotowała firma konsultingowa Boston Consulting Group.

Najbardziej innowacyjną firmą świata (podobnie jak w roku ubiegłym) została uznana firma Apple. Na podium znalazły się jeszcze: Google (drugie miejsce) oraz Samsung (miejsca trzecie).

W rankingu tym dominują firmy z USA (24 korporacje) a na kolejnym miejscu jest Europa (13 firm), której motorem innowacyjności są firmy niemieckie (głównie z branży motoryzacyjnej).

W raporcie tym znalazły się również zalecenia dla naszych firm, które starają się dogonić innowacyjny biznes krajów Zachodnich ale według specjalistów brakuje im długofalowej strategii innowacji.

MOIM ZDANIEM:

Naszym firmom brakuje czasu na przygotowywanie takich strategii innowacyjności bo jak tu znaleźć czas kiedy trzeba kombinować jak przetrwać na rynku, jak nie dać się zniszczyć Skarbówce (to są dopiero działania innowacyjne 🙂 ) i jak zmieniać formę działalności dostosowując ją do coraz nowszych wytycznych naszych polityków , brakuje pieniędzy, gdyż większość pochłaniania ZUS, US i inne obciążenia fiskalne oraz oczywiście brakuje (tutaj zgadzam się z autorami raportu) dobrej współpracy między kilkoma firmami, które wspólnie miałyby większe szanse na stworzenie jakiegoś innowacyjnego rozwiązania.

Gdyby Zachodnie i amerykańskie firmy były obciążone takimi składkami jak u nas,  gdyby urzędnicy decydowali o losie firm, tak jak to ma miejsce w naszym kraju i gdyby Rząd w tych krajach myślał podobnie jak nasz Rząd – co zrobić aby wycisnąć jak najwięcej od firm nie dając im nic w zamian – to z pewnością firmy te nie znalazłyby się w takim rankingu!

A Wy co sądzicie o tym?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *