Podniesiona w 2011 roku stawka VAT pozostaje do 2016 roku – czyli słów kilka o tym, jak jesteśmy robieni w balona przez Rząd

01 października 2013 roku Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o VAT, który to projekt utrzymuje podwyższone stawki podatku od towaru i usług do 31 grudnia 2016 roku..

Już na początku tego roku przedstawiciele partii rządzącej deklarowali, że zakładany wcześniej powrót do niższych stawek (sprzed 2011 roku), który miał nastąpić od 2014 roku prawdopodobnie nie będzie możliwy. Myślę jednak, że wielu z nas miało jednak do samego końca nadzieję, że Rząd – który codziennie karmi nas informacjami o tym, że kryzys się skończył i, że Polska „dostała jedynie rykoszetem” i nie odczuła aż tak bardzo tego – poradzi sobie z problemami do których doprowadził i wprowadzi ponownie niższe stawki VAT, które z pewnością nam zwykłym obywatelom wyszłyby na dobre. Niestety tak się nie stało, gdyż jak uzasadniali przedstawiciele koalicji rządzącej – stabilność finansów jest dla nich priorytetem.

Pamiętajmy: STABILNOŚĆ FINANSÓW POSŁÓW I MINISTRÓW jest priorytetem tego Rządu, nie miejmy więc złudzeń, że nagle zrobią oni coś co mogłoby osłabić tą stabilność !

Analitycy z Tax Care piszą, że poprzez podwyższone stawki VAT „przeciętna 4-osobowa rodzina na przestrzeni 3 lat, na które utrzymane mają być stawki VAT na dotychczasowym poziomie, poniesie łączny koszt w wysokości 1008 zł „.

Obniżka podatku VAT od 2014 roku to kolejna złamana obietnica Premiera, nie dziwmy się więc coraz gorszym nastrojom społecznym. Miejmy nadzieję, że Rząd w końcu się opamięta i nie będzie łatał „dziury”, którą w dużej części sam stworzył, naszymi pieniędzmi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Podniesiona w 2011 roku stawka VAT pozostaje do 2016 roku – czyli słów kilka o tym, jak jesteśmy robieni w balona przez Rząd, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Komentarze

  1. By Marian

    Odpowiedz

  2. By Irek

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *