Podwyżka składek ZUS płaconych przez przedsiębiorców?

businessmanParę dni temu w serwisie bankier.pl ukazał się artykuł o możliwych zmianach składek ZUS płaconych przez przedsiębiorców. Oczywiście nie byłyby to zmiany na plus dla przedsiębiorców, gdyż Rząd debatuje nad podwyższeniem tych składek, a nie ich obniżką niestety.

Obecnie składki do ZUS płacone przez przedsiębiorców wahają się w granicach 650 zł miesięcznie, jednak jak donosi PKPP Lewiatan, Rząd chce je uzależnić w zależności od dochodu w granicach od 400 zł do 2400 zł miesięcznie (przedsiębiorcy, którzy posiadają wysoki dochód mogą płacić prawie 1750 zł więcej, niż obecnie).

O co w tym wszystkim chodzi? Oczywiście o pieniądze! Dzięki tej zmianie Rząd może pozyskać dodatkowe miliardy, z których pewnie i tak znaczna część poszłaby na pensje urzędników, których jest przecież coraz więcej w naszym kraju.

Szkoda, że Rząd zamiast pomagać przedsiębiorcom, coraz bardziej komplikuje ich życie, wprowadzając co chwile przepisy utrudniające prowadzenie własnej działalności. Miejmy nadzieję że ktoś tam na górze w końcu zobaczy jak dużo Polscy przedsiębiorcy dają Państwu i zacznie wprowadzać coraz więcej udogodnień, zamiast rzucać  kłody pod nogi.

Pozostaje nam czekać i żywić nadzieję, że politycy koalicji rządzącej  końcu się opamiętają i przestaną utrudniać życie obywatelom. Jeżeli jednak dojdzie do podwyżki składek to jedynym wyjściem dla niektórych będzie zamkniecie działalności (przestanie ona być opłacalna) lub zarejestrowanie działalności w innym kraju, w którym Państwo dba o przedsiębiorców i gdzie składki są dużo niższe.

Dokładne informacje na ten temat na stronie  www.bankier.pl/wiadomosc/Przedsiebiorcy-zaplaca-2400-zl-skladki-emerytalnej-2482016.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Podwyżka składek ZUS płaconych przez przedsiębiorców?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Komentarze

  1. By Michalina

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *