Pozycjonowanie sklepu internetowego cz. 1

Skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego jest najlepszym sposobem na osiągniecie wysokich miejsc w wyszukiwarkach co wiąże się ze zwiększeniem odwiedzalności sklepu a tym samym ze wzrostem sprzedaży! Odpowiednio przeprowadzona kampania reklamowa w Internecie to gwarancja sukcesu i dużych zarobków.

Wszystko wydaje się już takie proste po tych kilku zdaniach wstępu ale co tak naprawdę musimy zrobić aby nasz sklep zajmował wysokie pozycje w wyszukiwarkach???

Przede wszystkim należy zacząć od optymalizacji sklepu. Musimy jednak pamiętać aby wprowadzane przez nas zmiany były przyjazne użytkownikowi (na którym bezpośrednio najbardziej nam zależy) a nie tylko wyszukiwarkom internetowym. Nie maskujmy treści na stronie i starajmy się aby opisy i zdjęcia naszych produktów zachęcały do kupowania właśnie u nas.

Optymalizację możemy rozpocząć od dodania obsługi „przyjaznych linków”, oczywiście jeżeli nasz sklep nie posiada tej funkcjonalności . Ważnym elementem optymalizacji jest również stworzenie mapy strony, dzięki której wyszukiwarki będą otrzymywać informacje o zmianach w sklepie i która wyświetla strukturę produktów w naszym sklepie.

Wprowadzenie wyżej wymienionych zmian jest niezbędnym etapem, który w perspektywie czasu przyniesie nam na pewno szereg korzyści. Zmiany te będą mieć nie tylko korzystny wpływ na indeksację sklepu, ale również ułatwią klientom poruszanie się po naszym sklepie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Pozycjonowanie sklepu internetowego cz. 1, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *