Skuteczna reklama – naprawdę?

Wszechobecność reklam sprawiła, iż jesteśmy już nimi często znudzeni, a nawet podirytowani. Skuteczność tej formy marketingu zależy w dużej mierze od tego czy poprawnie określimy zachowania przyszłych klientów i wyjdziemy naprzeciw ich oczekiwaniom.

Będąc już świeżo upieczonym właścicielem firmy, warto zastanowić się w jaką reklamę zainwestować aby dać się znaleźć i co zrobić aby była to skuteczna reklama.

Musimy pamiętać, iż zaczynając, mamy do dyspozycji stosunkowo mało pieniędzy a musimy je wykorzystać jak najlepiej. Osobom, które mają ubogi budżet nie pozwalający „zaszaleć” proponuję rozpocząć reklamowanie swojej działalności jedynie w sieci Internet (tak jak to było ze mną na początku), natomiast ci z Was, którzy dysponują nieco większymi pieniędzmi powinni zainwestować zarówno w reklamę w Internecie, jak i reklamę zewnętrzną, reklamując swoje usługi poprzez różne gadżety, np. torby ekologiczne z własnym logo.

Zaczynając od reklamy w Sieci, warto (czytaj musisz!) zainwestować w stronę www. Czytelna i wyróżniająca się na tle konkurencji strona www to często połowa sukcesu wielu działań promocyjnych. Kiedy mamy już własną stronę internetową warto zainwestować trochę pieniędzy (opcja dla nieco zasobniejszych właścicieli firm) w pozycjonowanie stron www. Wysoka pozycja naszej strony w wyszukiwarkach wiąże się niewątpliwie z wielkim popytem na nasze usługi. Dla tych natomiast, którzy nie chcą się wiązać umowami z firmami pozycjonerskimi proponuję wykupienie linków sponsorowanych. Kampanie linkiem sponsorowanym prowadzone są we wszystkich rodzajach wyszukiwarek, chociaż niewątpliwie najlepszy efekt dają w Google, gdyż jest to najczęściej używana wyszukiwarka na świecie!

Dla właścicieli firm nieco zamożniejszych proponuję również reklamę zewnętrzną. Oprócz wspomnianych wcześniej toreb ekologicznych warto zainwestować w breloki, które są niezwykle popularnym upominkiem, z silnie ugruntowaną pozycją wśród gadżetów reklamowych oraz naklejki z logo firmy, które będą zawsze przypominały o produktach bądź usługach jakie Państwo oferujecie. Bardzo dobrym sposobem na dotarcie do klienta jest również odzież reklamowa. Koszulki z nadrukiem na których umieszczone będzie logo Firmy są świetną reklamą i w dodatku same się „noszą”. Oprócz tego można zainwestować jeszcze w parasole, kubki, zapalniczki itd. w zależności od możliwości finansowych. Ważne by wszystko dobrze przemyśleć i aby reklama była trafiona w gusta naszych przyszłych klientów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Skuteczna reklama - naprawdę?, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *