Własna firma – możesz spełnić swoje marzenie

businessmanMarzysz o wielkich pieniądzach? Marzysz o tym, aby robić to co lubisz? Chcesz spełniać się w pracy, rozwijać? Nic prostszego, załóż własną firmę i rób to co kochasz, spełniaj marzenia, plany.

Niektórzy mówią, że z niewolnika nie ma pracownika i mają rację. Gdy nasza praca przynosi nam tylko frustrację i nerwy, nie jesteśmy efektywni. W gruncie rzeczy zła atmosfera i praca w branży której nie lubimy, uwstecznia nas, nie pozwala się rozwijać. Każdy dzień w nielubianej pracy dołuje nas, odbiera zapał, inwencję twórczą, przytłacza, a czasem wpędza w depresję. Choć niewiele osób się do tego przyznaje, mało kto walczy o ciekawe stanowisko. Czujemy się gorsi od innych, choć wcale nie ma do tego podstaw. Każdy z nas ma odmienny charakter, ale nie jesteśmy ani lepsi, ani gorsi od innych. Siłą sukcesu jest wiara w siebie i w swoje możliwości.

Własna firma – brzmi jakoś tak poważnie, no bo na pierwszy rzut oka wydaje się to skomplikowane. Cała ta procedura załatwiania, stosy papierzysk, łażenie po urzędach. No cóż, podejdźcie do tego tak, że robicie to dla siebie, sukces będzie Wasz tak samo jak możliwe porażki. Jeżeli lubicie relaksować się przy grach komputerowych, potraktujcie całe te procedury początkowe jak dobrego questa, nagrodą za którego jest satysfakcja oraz motywacja do ciekawej pracy.

Zakładając własny biznes nie musicie liczyć tylko na własne siły. Unia Europejska chętnie wspiera młodych przedsiębiorców oferując im bezzwrotne dofinansowania. Ze środków, jakie dostaniecie z UE możecie kupić sprzęt do pracy (np. komputer, materiały szkoleniowe, programy, samochód, maszynę do szycia itp.).

Na początku trzeba złożyć wniosek, w którym uwzględnicie swój pomysł na biznes oraz podać typowany budżet.
Podam Wam prosty przykład z życia wzięty, który zaowocował pięknym biznesem. Dziewczyna mieszka na wsi, ma wykształcenie wyższe w dziedzinie logopeda, plus kursy doszkalające. Niestety w rejonie małych wsi ciężko znaleźć dobrą pracę w swojej działce.

Mąż dziewczyny pracuje w służbach mundurowych, więc jest tak jakby przywiązany do tego miejsca poprzez zobowiązania zawodowe. Dziewczyna wpada na pomysł założenia własnej działalności – logopeda dla dzieci na wsi. Jest zaradna, przedsiębiorcza i zmotywowana do pracy. Składa wniosek o dofinansowanie do UE. Dostaje 20 tysięcy na start, kupuje więc: komputer, programy dla dzieci, materiały wspomagające terapie, tanie autko aby też dojeżdżać do klientów oraz inne pomoce niezbędne do pracy i reklamy swoich usług. Autko zostaje oklejone reklamą, do szkół i miejsc publicznych rozniesione ulotki.

Rynek jest otwarty, na wsi ciężko o dobrego logopedę, wiele osób żyje skromnie, więc każdy chętnie korzysta z pomocy, która jest „na miejscu”. Dziewczyna w dwa miesiące po rozpoczęciu działalności ma już 3 grupy po 20 osób. Dzięki jej staraniom zajęcia odbywają się w wolnej sali biblioteki gminnej, lokal funduje gmina. Wspaniała inicjatywa, biznes naprawdę trafiony.

Jak widzicie, trzeba trochę chęci, kilka ciekawych pomysłów i nawet na prowincji z wysoką stopą bezrobocia można powolutku działać. Ważne to się nie poddawać. Zachęcam Wam, nie bójcie się działać.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Własna firma - możesz spełnić swoje marzenie, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *