Wysokie koszty pracy w Polsce – co możemy z tym zrobić?

pieniądzeProwadzenie własnego biznesu w naszym kraju nie jest rzeczą łatwą. Zagmatwane przepisy, biurokracja, która hamuje wzrost przedsiębiorczości, brak odpowiedzialności urzędników za ich własne błędy (które doprowadziły szereg firm do upadku i tym samym do wzrostu bezrobocia w naszym kraju) oraz wysokie podatki i składki ZUS (chociaż ZUS można nazwać przecież kolejnym podatkiem) sprawiają, że coraz więcej osób przenosi swój biznes za granicę.

Szukając skutecznego sposobu na zmniejszenie kosztów prowadzenia własnej firmy coraz częściej myślimy o ominięciu bardzo wysokich składek ZUS. Przeszkodą dla wielu z nas jest obawa o różnego rodzaju kontrole ze strony ZUS, o to czy w razie wypadku czy choroby będziemy mogli skorzystać z darmowej opieki zdrowotnej itp..

Jak więc zoptymalizować koszty firmy i nie płacić tak wysokich „danin”? Czy da się jednocześnie legalnie prowadzić firmę w naszym kraju i płacić składki ZUS w innym kraju?

Oczywiście że tak! Zachęcam do sprawdzenia ofert powstających jak grzyby po deszczu firm zajmujących się optymalizacją kosztów prowadzenia firmy. Najprościej wpisać w wyszukiwarkę: optymalizacja kosztów firmy, alternatywa dla ZUS lub Jak nie płacić ZUS. Po zapoznaniu się z kilkoma ofertami stwierdzimy, że można zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych rocznie, więc dlaczego nie skorzystać z takiej możliwości? Tym bardziej, że np. na Słowacji po 15 latach odprowadzenia składek możemy już liczyć na minimalną emeryturę!

W ubiegłych latach spotykaliśmy się z pewnością z opiniami, że zakładanie firmy w jednym z krajów Unii a prowadzenie działalności w Polsce może skończyć się dla nas różnego rodzaju kontrolami ze strony nadgorliwych urzędników ZUS. Okazało się jednak, że polskie firmy znalazły na to sposób, i to zgodny z prawem :). Zachęcam do zapoznania się z artykułem http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/854148,skladki-do-zus-polskie-firmy-moga-sie-na-slowacji.html.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Wysokie koszty pracy w Polsce – co możemy z tym zrobić?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *