Z cyklu WARTO PRZECZYTAĆ – Kancelaria premiera utajnia raport o ZUS

gazetaNa początku tego tygodnia w Dzienniku Gazeta Prawna można było przeczytać ciekawy artykuł dotyczący utajnienia raportu o ZUS. Raport z tej kontroli opatrzono pieczęcią „informacja niejawna o klauzuli zastrzeżone” więc jak narazie możemy jedynie domyślać się co mogło spowodować taki stan rzeczy (jeżeli coś jest nagle utajniane to z pewnością kryje się za tym coś „grubego”). Dlaczego cała Polska nie może poznać tego raportu? Dlaczego raport NIK-u po kontroli ZUS-u był jawny a raport rządowy utajniono?

Według nieoficjalnych informacji w raporcie pojawił się zarzut dotyczący braku praw majątkowych do programów obsługujących system informatyczny ZUS. Tak wielkie pieniądze i Ktoś „zapomniał” w umowie o prawach majątkowych?

Zastanawiam się czy w jakimś innym Państwie (nie biorę pod uwagę Rosji i Korei 🙂 ) jest możliwe aby instytucja do której trafia tyle pieniędzy podatników, tak łatwo wydawała je na sauny, wyjazdy pracowników czy też programy informatyczne bez praw majątkowych? Czy doczekamy się kiedyś tego aby pracownicy i szefostwo ZUS ponosili konsekwencje swoich nieudolnych decyzji?????????

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Z cyklu WARTO PRZECZYTAĆ - Kancelaria premiera utajnia raport o ZUS, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *