Zwolnienia i obniżki płac, czyli słów kilka o Polsce jako zielonej wyspie

bussinesmanSłuchając nieraz w telewizji czy też radiu wystąpień Pana Premiera, Ministrów czy też Pana Prezydenta możemy odnieść wrażenie, że zaraz zjedzie się do nas pół Europy, gdyż na wzburzonym oceanie o nazwie Kryzys jesteśmy cały czas jedyną w Europie wyspą Spokoju i Dobrobytu 🙂

Niestety muszę wszystkich rozczarować i nie zgodzić się z tym twierdzeniem :). Widząc i doświadczając tego co dzieje się w naszym kraju mam wrażenie, że na tej wyspie Dobrobytu znajdują się jedynie posłowie, rząd, prezydent oraz szefowie banków i dużych spółek. Reszta obywateli, w tym również i JA 🙂 została usunięta z wyspy i wsadzona do szalup ratunkowych, bez wioseł, bez kamizelek ratunkowych i bez żywności :).

Brzmi zbyt pesymistycznie? Niestety taka jest prawda. Niestety dla elit rządzących zwykły szary obywatel schodzi na dalszy plan.

Śledząc rynek pracy widzimy, że coraz ciężej jest o pracę. Pracodawcy zamiast planować zatrudnienie, wciąż muszą szukać sposobów na obniżanie kosztów funkcjonowania firmy obniżając płace oraz zwalniając pracowników.  Problemów takich nie mają firmy Skarbu Państwa oraz jednostki samorządowe w których planowane są znaczne podwyżki, bo przecież rodzinom rządzących musi się żyć lepiej.

Czy kiedyś w końcu będzie nam się żyło lepiej???

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Zwolnienia i obniżki płac, czyli słów kilka o Polsce jako zielonej wyspie, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *